Zbiramo najrazličnejše informacije, objavljamo različna mnenja, pišemo leposlovna besedila, bloge in dnevnike, delamo intervjuje, lovimo misli, tipkamo reportaže, potopise, ter s svetlobo ujemamo fotografije, veliko se igramo tudi z barvicami in čopiči.
Brez njih ne bi bilo časopisa.
Rubrike v obliki kolumne oz. bloga izražajo mnenje avtorja, ki pa ni nujno tudi mnenje uredništva.
Čeprav nismo profesionalni novinarji, se poskušamo čimbolj držati splošnega etičnega kodeksa novinarjev.
Splošen etični kodeks novinarjev običajno zajema naslednje točke:
1. Resnica in natančnost: Novinarji naj si prizadevajo za resnično in natančno poročanje. Njihova glavna naloga je oskrbovati javnost s točnimi informacijami.
2. Neodvisnost in nepristranskost: Novinarji naj bodo neodvisni od vplivov interesnih skupin, političnih strank ali drugih zunanjih dejavnikov. Njihovo poročanje naj bo nepristransko.
3. Integriteta in poštenost: Novinarji naj delujejo s poštenostjo in integriteto ter se izogibajo koruptivnim ali neetičnim praksam. Njihovo delo naj bo v skladu z visokimi moralnimi standardi.
4. Skrbnost in spoštovanje: Novinarji naj ravnajo skrbno pri zbiranju, preverjanju in objavljanju informacij. Spoštovati morajo zasebnost in dostojanstvo ljudi, o katerih poročajo.
5. Zaščita ranljivih: Novinarji naj ščitijo pravice in dostojanstvo ranljivih skupin, kot so otroci, žrtve zlorab, migranti itd.
6. Spoštovanje avtorskih pravic: Novinarji naj spoštujejo avtorske pravice in se izogibajo plagiatorstvu ter nezakonitemu kopiranju vsebin.
7. Transparentnost: Novinarji naj bodo transparentni glede svojih virov in interesov.
8. Odgovornost: Novinarji naj prevzamejo odgovornost za svoje delo in se zavedajo posledic svojih poročanj. Če pride do napak, naj se te popravijo in opravičijo.
9. Pravica do odgovora: Novinarji naj spoštujejo pravico ljudi do odgovora na objavljene informacije, ki jih zadevajo.
10. Spoštovanje novinarskih kolegov: Novinarji naj spoštujejo delo svojih kolegov in se izogibajo obrekovanju ali diskreditaciji drugih novinarjev.
Ta načela tvorijo osnovo etičnega novinarstva in pomagajo zagotoviti, da je novinarsko delo profesionalno, odgovorno in v službi javnega interesa.
ker nimamo dovolj finančnih sredstev za lektorje. Pomagamo si z različnimi spletnimi aplikacijami in slovarji, ki niso plačljivi.
Spreminjanje imen in iskanje identitete: Razvoj Kulturnega društva VNL in portala Spletni čas
Naše potovanje se je začelo pod imenom Pisarna VNL, ko je bil Spletni čas eden izmed naših projektov. Takrat sicer še nismo imeli izbranega tega imena, vendar je bil projekt že zasnovan kot spletni prostor za kulturne in umetniške vsebine. Pisarna VNL je delovala kot podjetje, ki je ponujalo različne storitve, med njimi tudi uredništvo Spletnega časa. Kmalu smo spoznali, da želimo, da postane naš osrednji projekt, zato smo se podali na pot preoblikovanja.
Naslednji korak je bilo ime TRART, ki smo ga izbrali v želji po povezavi umetnosti in kreativnosti. Kljub temu pa ime ni povsem izražalo naše dolgoročne vizije, zato smo se kmalu odločili za novo spremembo. V tem obdobju se je rodila ambiciozna ideja za projekt I-NOVEL, ki je bil zasnovan kot pametna aplikacija za kreativno pisanje. Naš cilj je bil ustvariti platformo, ki bi pisateljem omogočala inovativne pristope k pisanju, a smo kmalu ugotovili, da je projekt preveč zahteven za naše takratne zmogljivosti, zato smo ga opustili.
Z naslednjo preobrazbo v I-NOVEL_MEDIA smo poskušali razširiti svoje dejavnosti na širše medijsko področje. Vendar smo po premisleku ugotovili, da se želimo osredotočiti predvsem na umetniško in kulturno sfero, kar je vodilo k naši končni identiteti – Spletni čas. S tem imenom smo dosegli to, kar smo že od začetka želeli – spletni portal, ki povezuje ustvarjalce, umetnike in občinstvo skozi bogat spekter kulturnih in umetniških vsebin.
Razlogi za te številne spremembe niso bili le prepoznavnost blagovne znamke, temveč tudi spreminjajoča se zakonodaja in prilagajanje naši rastoči viziji. Danes smo združili vse svoje objave pod domeno spletnicas.com, ki jo želimo ohraniti kot naše osrednje stičišče za umetniške projekte. Kljub zmedi, ki včasih nastane zaradi imena podobnega portalu Spletni časopis, želimo jasno poudariti, da je naša osnovna dejavnost umetnost, ne pa poročanje o političnih in medijskih novicah.
Spletni čas ostaja portal za umetnost, navdih in ustvarjalnost, ki ga skrbno urejamo in nadgrajujemo. Vsak korak na naši poti – naj bo to pod imenom Pisarna VNL, TRART, I-NOVEL ali I-NOVEL_MEDIA – nas je pripeljal bliže k temu, kar smo danes: prostor za umetnost, kjer lahko ustvarjalci in bralci uživajo v neštetih vsebinah, povezanih z umetnostjo in kulturo.
Veseli smo, da nam pomagate.
Kulturno društvo VNL je neprofitno društvo. Financiramo se preko sponzorjev in donatorjev. Sredstva za delovanje pridobivamo tako, da se prijavljamo na različne razpise. Pri tem smo včasih bolj, včasih pa manj uspešni.
Če vam je Spletni čas všeč in bi nas radi podprli, bomo veseli vsakega vašega prispevka. Slednje nam daje zagon za nadaljevanje našega dela in zadoščenje, da naš trud ni zaman.
Kajti brez finančnih sredstev ne moremo izvajati vseh naših aktivnosti. Spletni čas in vse kar vam nudimo brezplačno, v resnici stane. V kolikor si lahko privoščite simbolično višino prispevka, vas prosimo, da nam ga nakažete na transakcijski račun kulturnega društva.
Ime in naslov prejemnika:
Društvo VNL, Associazione VNL
Ulica IX. Korpusa 5
6310 Izola
Koda namena: CHAR
Namen: Donacija za Spletni čas
IBAN: SI56 6100 0001 5129 922 (DELAVSKA HRANILNICA d.d. LJUBLJANA)
Referenca: SI00 2024 7
Najdete nas v
Prizadevamo si za učinkovite misli, izrazit stil, edinstven pogled.
mnenja, leposlovje, blogi, dnevniki, intervjuji, misli, reportaže, fotografije, slike, potopisi, portreti
Mail: drustvovnl@gmail.com
Facebook: Spletni Čas
Vaše naročilo je bilo uspešno poslano.