Živio!
Največja težava pri pisanju dialogov je najbrž ta, da se vsi liki med seboj pogovarjajo na enak način in zvenijo enako. Ta simptom je značilen za tiste, ki ne poznajo dovolj značaja svojih likov. Če jih želite spoznati, jih morate slišati govoriti v svoji glavi, šele takrat lahko enostavno zapišete njihov pogovor.
Dialogi morajo biti naravni, vendar ne identični. Resnični dialogi imajo vse polno premolkov, nedokončanih stavkov, in mnogo mašil, kar pa ne velja za literaturo.
Dialogi so priročni za mnogo reči, z njimi odkrivamo karakter lika, potiskamo zgodbo naprej, kreiramo napetost in ostala čustvena stanja, občutke, ki jih želimo, da jih bralec občuti.
Pišimo z veseljem 🙂
Tema dneva:
– Le-to je zelo preprosto, polkovnik, – je predlagal, – treba ga je le ubiti.
Polkovnika Aureliana Buendía ni vznemiril hladnokrven predlog, presenetilo ga je samo to, da je stotnik za delček sekunde prehitel njegove lastne misli.
– Ne pričakujte, da bom ukazal kaj takega, – je rekel.
(Gabriel García Márquez, Sto let samote)
(Pišemo le 10 – 20 minut, Bodite pozorni na ločila pri dialogu, tudi tako jih lahko pišemo, namesto dvojnih navednic uporabimo pomišljaj.)
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem