Živio!
Glasove, ki imajo razločevalni pomen, imenujemo fonemi. Kot primer sta primerna glagola peti in piti, ki se razlikujeta le v samoglasnikih e in i. Glasova sama po sebi ne predstavljata ničesar, v besedi pa opravljata pomensko razločevalno vlogo. Seveda se lahko izgovorjava od govorca do govorca razlikuje po barvi, dolžini, glasnosti, pa njegove fonološke značilnosti v določenem jeziku ostajajo, saj na njihovi podlagi prepoznamo pomenske razlike med besedami.
Pišimo z veseljem in s strastjo 🙂
Tema dneva:
Vse kar ti bom povedal na naslednjih straneh, so zgolj ponovitve tega edinega nasveta: ZAUPAJ. Ne vame, jasno, niti v nobenega modreca, čeprav bi bil kateri pravi, ne v župane, duhovnike, ne v policiste. Ne v bogove, ne v peklenščke, ne v stroje ne v zastave. Zaupaj vase. V pamet, ki ti bo pomagala, da boš boljši, kot si že, in v čut svoje ljubezni, ki ti bo pokazal pravo pot, da si boš zaslužil dobro družbo. (Fernando Savater, Etika za Amadorja)
Pišemo 10 do 20 minut.
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem