Živio!
Tretjeosebni pripovedovalec lahko pripoveduje zgodbo, kako jo je videl, ali pa vsevedno (kakor jo je videl, videl pa je še marsikaj (na primer kaj si misli katerikoli lik v zgodbi.
Vsevedni pripovedovalec je lahko navidezno objektiven, lahko pa tudi pristranski. Zgodi se namreč, da pri tem tvegamo, da prikrajšamo bralcu užitek pri branju.
V avtorski vsevednosti nam pisatelj govori kot bog. Vidi v srca in misli vseh likov, vsako stališče prikaže nepristransko, občasno si privošči subjektivno tretjeosebnost, včasih postreže z neposrednim občutkom o tem, zakaj se kak lik počuti, kakor se počuti, vendar si pridržuje pravico do lastne sodbe (ki pa jo uporabi z mero!). Običajno izreka sodbe o dogodkih, tako da se moralnosti dotakne le implicitno, nedoločeno. Igra igro odprtih kart.
Pišimo z veseljem 🙂
Tema dneva:
Bil je čas poljubov, tega pa ni vedela. Tudi Ana je zakrilila z rokama, čutila je prijateljičino zadrego.
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem