Živio!
Če je v umetnosti dovoljeno vse, po čem se sploh lahko zgledujemo? Kako naj pisatelj začetnik ve, kaj sme in česa ne sme početi pri pisanju leposlovja?
Obstajajo estetska merila, ki se jih držijo kritiki, vendar so na visoki stopnji abstrakcije. Pa vendar …, če je besedilo napisano površno, neskrbno in brezobzirno, če gre pri besedilu za miselne spodrsljaje, kot je na primer ta, ko pisec vpelje dogodek, ki naj bi spremenil izid, pa potem nanj pozabi, ga utegnemo osumiti, da je šarlatan in mu gre samo za denar ali da se posmehuje bralčevi pameti.
Dober pisatelj premore instinkt, zanaša se na svoj okus in občutek za to, kaj je prav in kaj ni. On preprosto ve, kdaj in kje je treba kaj zasnovati in sprožiti presenečenja, ki niso nič drugega kot osupljivi preskoki domišljije.
Pišimo z veseljem 🙂
Tema dneva:
“O čem premišljuješ?” je vprašal.
Napišite dolg stavek, ki naj obsega vsaj eno stran oziroma 250 besed. Naj vsebuje čustvo – žalost.
Namen: kontrola tona v zapletenem stavku.
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem