Živio!
Gotovo ste kdaj pomislili in se čudili luksuznim čutom, ki nam jih je podarila narava – voh, vid, tip, okus in sluh.
Danes bi se posvetili vonjavam. Spomnimo so, kako prijetno diši vonj po smolnatem lesu, ki se širi med gorenjem kresa, kako dehtijo cvetice in kako so nam prijetne dišave, vse do umetno izdelanih parfumov. Po drugi strani pa vonjanje ni samo užitek, spomnimo se na primer vonja iz polnih posod za smeti. Človek razlikuje nekaj tisoč vrst vonja, na primer dišavni, rožni, sadni, smolnati, gnilobni, osmojeni … vonj, nekateri so ostri, težki, spet drugi komaj zaznavni.
Največ navdiha dobimo, če so naša čutila izostrena in najbolj dovzetna za čustva, občutke in okolje. Takrat najbolje prisluhnemo notranjemu glasu, ki nas usmeri na pravo ustvarjalno pot. Takrat je čas, da abstraktno razmišljanje zamenjamo za konkretno.
Danes prisluškujmo vonjavam in dajmo duška svoji domišljiji in ustvarjalnosti, v nepreglednih variacijah na eno in isto temo. Včasih se nam bo zgodilo, da bomo dobili naravnost genialno idejo. In če bomo pisali in razmišljali, bo teh idej vedno več.
Pišimo z veseljem 🙂
Tema dneva:
“Ko je zdaj sedel za svojo mizo, se je zatopil v razmišljanje, kako bi ustvaril nov cvetlični šopek, in obšel ga je tisti trenutek omahovanja, dobro znanega pisateljem, ki se po mesecih počitka pripravljajo, da bi znova posegli po peresu in se lotili kakega novega dela.” (J. K. Huysman)
(Kako bi v literarnem delu ustvarili ozračje, ki ga doživlja junak v romanu, tako da bi vanj vključili vonjavne valove?)
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem