Živio!
Bolj ko pišemo v beležko, bolj pridobivamo pravi občutek za pisanje. Lahko ustvarimo začetek neke pripovedi (morda sredino, zaključek), eseja, delčke spominov, monologe, osebe, o katerih bi lahko pisali, morda celo scenarije za gledališče, televizijo, film …
Nadaljujemo lahko na tri načine:
(a) Svoje osnutke prepišemo v računalnik in jih popravimo (preverimo slovnico, drugače napišemo stavek, dodamo besedilo …) ter nadaljujemo pisanje na to temo.
(b) Nadaljujemo z običajno vajo – redno pišemo po tematiki in pridobivamo vedno več materiala.
(c) Kombiniramo oboje.
Nič ni narobe in nič prav. Vsak si izbira lasten ritem pisanja. S prakso in s poskušanjem različnih tehnik bomo kmalu ugotovili, kaj je za nas ustreznejše. Zaupajmo svoji intuiciji in miru, ki nas bosta nagovorili, ko se bomo pravilno odločali. Intuicija, zbranost in mirnost so hrbtenica naših pripovedi in povedo, koliko časa naj vztrajamo pri nečem.
Dajmo si duška! Svoji domišljiji in ustvarjalnosti pustimo prosto pot! 🙂
Tema dneva:
V umivalniku je plaval led. Naenkrat je Polde vanj potopil svoj obraz in v sekundah, ki so si sledile, je izkričal vso svojo bolečino.
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem