Živio!
Danes bi vam samo namignila o strukturi zgodbe. Jemljite napotek kot eno izmed alternativnih različic, kako se lotiti pisanja zgodb.
(Kot vemo, je začetek zelo pomemben. V uvodu ustvarjamo odgovor na vprašanje kaj se bo dogajalo v nadaljevanju. Slednje naj bo razvidno v prvem stavku. Nato v celotnem odstavku skiciramo lik ali stanje in odpremo več vprašanj kot odgovorov.)
(V drugem odstavku pa začnemo odgovarjati na ta vprašanja, vendar nanje ne odgovorimo v celoti. Če ste na primer v uvodnem odstavku pisali o liku, potem v drugem odstavku začnite pisati o njegovih razmerah. Če ste pisali o razmerah, potem v tem odstavku dopolnite njegov značaj in osebnost. Dodajte dejanje, dogodek, ali pa vtis. Vse je odvisno od tega, kako smo zgodbo pričeli.)
(Zaključimo mikro zgodbo, odsekamo dogajanje, odgovorimo še na zadnje, najbolj pomembno vprašanje. Konec lahko preseneti, ali pa ne. Zgodbo lahko zapremo, lahko pa jo pustimo odprto.
Pišimo z veseljem 🙂
Tema dneva:
Napišite povzetek zgodbe o ženski, ki je iskala ljubezen v puščavah Avstralije.
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem