Živio!
Za umetniško ustvarjanje je odločilen celoten umetnikov odnos do življenja, njegovo miselno in čustveno doživljanje sveta, narave in ljudi, njegov življenjski nazor, njegovo politično prepričanje, njegov odnos do družbe. Vse to mu narekuje vsebino in obliko njegovega umetniških form.
Sorodni pisatelji, ki so zrasli iz istega kulturnega okolja, imajo mnogo skupnega: podobna je snov, ki jo obravnavajo, podobne so težnje njihovega dela, podobne označitve in velikokrat tudi način izražanja. Tako včasih govorimo o literarnih šolah, krožkih ali skupinah. Velikokrat nastopi taka skupina zavestno, včasih celo javno, z manifestom. Velikokrat pa nastopita v isti dobi dve povsem nasprotujoči skupini. (Silva Trdina).
Zelo dobro je, da se včlanite v kakšno literarno društvo, ali pa obiskujte literarne delavnice. Skupine so pomembne, saj je za ustvarjanje pomembno druženje ljudi s podobnimi interesi. Gre predvsem za izmenjavo mnenj, branje drug drugemu in ostrenje veščine pisanja.
Pišimo z veseljem 🙂
Tema dneva:
Angelić muj,
ti si varšić muj.
Jaz te kličem na pomuć,
da me varješ dan in nuć.
Uro in hip telo upoćine,
moja dušica v strahu ne ugine.
(Marjan Tomšič, Angelić muj)
(Napišite kratko besedilo v mešanici proze in verzov.)
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem