Živio!
Ko pišem uvodno besedo, za vsak dan posebej, iščem načine, kako bi vas dodatno spodbudila, da vztrajate pri pisanju. Pomislila sem na svoje začetke, ko je v meni dozorevala velika želja, da bi pisala, da bi nekaj ustvarila, da bi napisala, sprva potopis, kasneje celo roman. In ti začetki so bili vse prej kot lahki. Kaj bi dala, da bi me takrat vodil nekdo, prav s takim načinom kot je metoda dnevnega pisanja! Vsaj danes se mi zdi tako, čeprav imam za sabo kar nekaj let pisanja.
Pišem veliko, včasih vsak dan, iz meseca v mesec, včasih si vzamem premor, ki traja lahko tudi več mesecev, vendar ne mine dan, da si ne bi nečesa zabeležila v beležko (imam jih več), kak trenutek, kakšno misel, nevsakdanjo besedo, idejo, pesem … V času, ko ne delam na kakšnem večjem projektu, veliko berem. Berite tudi sami, kajti s tem širite svoje besedišče. Kmalu boste bolj pozorni na stilistiko pisatelja in zanimala vas bo npr. zgradba stavkov, postali boste dojemljivejši za detajle, metafore, in druge nadrobnosti, ki vam vzbudijo pozornost in kakorkoli vznemirijo. Kaj je torej tisto, kar naredi besedilo privlačno in kar nas sili k nadaljnjemu branju?
Prijetno ustvarjanje. Uživajte :).
Tema dneva:
Vse srečne družine so si podobne, vsaka nesrečna družina pa je nesrečna po svoje. (Lev. N. Tolstoj, Ana Karenina)
Ne veš kako začeti?
Preberi uvodno objavo
Za vsak dan nova tema
Dnevnik za pisanje Na idejo za kreiranje dnevnih vaj sem pomislila ob premišljevanju, kako popestriti delavnice kreativnega pisanja in na kakšen način sprostiti domišljijo in morebitne blokade, ki jih imajo pri pisanju začetniki. Predvsem sem